Club Strokeplay Championships 2024 Leader Board

A Division
NameGrossHCapNettGrossHCapNettGrossHCapNett
Carlyle Field 6-6 6-6012-12
Cedric Kunene 7-7 7-7014-14
Elliot Nkosi 7-7 7-7014-14
Darius Labuschagne 9-9 9-9018-18
Shane Davis 9-9 9-9018-18
Jeran Pillai 9-9 9-9018-18
Theo Augustyn 9-9 9-9018-18
Mike Fetter 10-10 10-10020-20
Wayne Winterbottom 10-10 10-10020-20
Elvis Moyana 10-10 10-10020-20
Ryan Holder 10-10 10-10020-20
B Division
NameGrossH/CapNettGrossH/CapNettGrossH/CapNett
Mike Olivier 11-11 11-11022-22
Marshall Reddy 11-11 11-11022-22
Steven Toddington 12-12 12-12024-24
Vusumuzi Ngidi 12-12 12-12024-24
Arthur Armitage 13-13 13-13026-26
Subry Govender 14-14 14-14028-28
Adhir Maharaj 14-14 14-14028-28
Chris Meyer 14-14 14-14028-28
Derek Townsend 14-14 14-14028-28
Trevor Laybourne 14-14 14-14028-28
Bradley Samuels 15-15 15-15030-30
Morgan Govender 15-15 15-15030-30
Gregory Bishop 16-16 16-16032-32
Swaraj Subramany 16-16 16-16032-32
Brendon Toohey 16-16 16-16032-32
Alson Gumede 16-16 16-16032-32
Stephen Parbanath 17-17 17-17034-34
Patrick Strydom 18-18 18-18036-36
C Division
NameGrossH/CapNettGrossH/CapNettGrossH/CapNett
Glen Montgomery 19-19 19-19038-38
Alan Smith 20-20 20-20040-40
Brad Rowe 20-20 20-20040-40
Noah Lameck 22-22 22-22044-44
Gary Scowby 22-22 22-22044-44
Frederick Le Roux 22-22 22-22044-44
David Hinde 22-22 22-22044-44
Pravesh Gokul 23-23 23-23046-46
Ashley Williams 23-23 23-23046-46
Pranesh Bhola 23-23 23-23046-46
Shaun Naidoo 23-23 23-23046-46
Aslam Nazeer 23-23 23-23046-46
Martin Dam 25-25 25-25050-50
Simon Roberts 25-25 25-25050-50
Heinrich Welgemoed 29-29 29-29058-58
Artur Dos Santos 31-31 31-31062-62
Sagren Pillay 33-33 33-33066-66
Paul Macklin 33-33 33-33066-66
Seniors
NameGrossH/CapPointsGrossH/CapPointsGrossH/CapPoints
Peter Davies 14  14 0280
Richard Finnis 14  14 0280
Gerard Oats 15  15 0300
Narainsamy Padayachee 15  15 0300
Chris Holden 17  17 0340
Kenneth Hart 18  18 0360
John Bass 18  18 0360
Prem Hiralal 19  19 0380
Graham Els 22  22 0440
Doug Winterbottom 22  22 0440
Robert Naidoo 24  24 0480
Henry Haarhoff 28  28 0560
Shane Newman 37  37 0740
Alan Mowbray 51  51 01020
Juniors
NameGrossH/CapPointsGrossH/CapPointsGrossH/CapPoints
 000000000
LADIES
Silver Division
NameGrossH/CapNettGrossH/CapNettGrossH/CapNett
Goodness Moyana 6-6 6-6012-12
Nicola Nel 10-10 10-10020-20
Kerry Prescher 11-11 11-11022-22
Tarryn Coreejes 16-16 16-16032-32
Elizabeth Steyn 17-17 17-17034-34
Bronze Division
NameGrossH/CapNettGrossH/CapNettGrossH/CapNett
Letisha Winterbottom 20-20 20-20040-40
Barbie Daniel 22-22 22-22044-44
Kim Lotze 24-24 24-24048-48
Wilma Dos Santos 24-24 24-24048-48
Greta McQueen 25-25 25-25050-50
Dawn Moe 26-26 26-26052-52
Helen Fetter 27-27 27-27054-54
Tracey Townsend 29-29 29-29058-58
Val Bowley 29-29 29-29058-58
Debra Kane 30-30 30-30060-60
Ruth Hagen 30-30 30-30060-60
Copper Division
NameGrossH/CapPointsGrossH/CapPointsGrossH/CapPoints
Maureen Cammidge 35  35 0700
Karin Iversen 44  44 0880
Natalie Du Toit 64  64 01280